PORTUGALSKIE CAMINO z Wrocławia

Porto – Braga - Fatima  -  Nazare - Batalia - Santiago de Compostela - Coimbra - Lizbona

Pielgrzymka łącząca bogaty program zwiedzania z komfortem, jaki daje podróż samolotem. Oferta tej pielgrzymki skierowana jest przede wszystkim do osób, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu, ​​​​​a chciałyby poznać najważniejsze sanktuaria Portugalii i Hiszpanii oraz inne ciekawe miejsca Półwyspu Iberyjskiego.


Dzień 1: Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu o godz. 14.00, wylot o godz. 16.25, w Lizbonie godz. 19.00 czasu lokalnego, przejazd autokarem na obiadokolację i nocleg w okolicy Lizbony.

Dzień 2: Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii m.in.: Katedra, Wieża Bellem, Pomnik Odkrywców, Most 25 Kwietnia oraz statua Chrystusa Króla, następnie kościół w miejscu urodzenia św. Antoniego. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 3: Śniadanie, pobyt w Fatimie. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami Cova da Iria, Bazylika, Droga Krzyżowa, miejsce ukazania się Anioła, Ajustel – miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Wieczorna procesja światła- modlitwa różańcowa. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 4: Śniadanie, w godzinach porannych wyjazd do Batalha - klasztor jako jeden z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku Portugalii. Następnie przejazd do Nazare  nad oceanem Atlantyckiem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5: Śniadanie, zwiedzanie Porto z rejsem po rzece Duoro i przejazd do Bragi - podejście do Sanktuarium Bom Jezus - Dobrego Jezusa, pięknie położony na wzgórzu kościół z XVIII w. z panoramą na miasta. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6: Śniadanie, przejazd i pobyt w Santiago de Compostela - Bazylika św. Jakuba Apostoła, trzecie pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsce pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. W godzinach południowych wyjazd do Fatimy z postojem w miejscowości Combra, zwiedzanie miasta z najstarszym ośrodkiem uniwersyteckim w Portugalii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7: Śniadanie, przyjazd do Fatimy w godzinach popołudniowych, pobyt w Fatimie. Wieczorna procesja światła- modlitwa różańcowa. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8: Śniadanie, wyjazd na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód przylądek Europy. Przejazd na lotnisko w Lizbonie, wylot z Lizbony godz. 19.25 czasu lokalnego, we Wrocławiu godz. 23.59.


Cena zawiera: przelot, przejazd autokarem wg programu, 7 noclegów w hotelu *** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota wycieczek zagranicznych, ubezpieczenie NNW, KL, opieka duszpasterska oraz codzienna Msza św. w miejscach kultu na całej trasie.


Cena nie zawiera: Opłaty za realizację programu wraz z zestawami słuchawkowymi na całej trasie: 50€. Obowiązkowa składka na turystyczny fundusz gwarancyjny: 10zł./os.

Dopłata do pokoju 1-osobowego (opcjonalnie): 630 zł.


UWAGA: PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH MIAST I OBIEKTÓW MOŻE ULEC ZMIANIE.


​​​​​​​

WYLOT WROCŁAW - tERMINY:

WYLOT KRAKÓW  - TERMINY: